O mnie

„ O mnie” – całkiem myląca nazwa, ponieważ na tym blogu nie znajdzie się zbyt dużo informacji o mojej osobie. Nie o mnie zamierzam pisać, lecz o pięknie naszego świata.

Niewiele czasu potrzebowałam, aby przekonać się, że zwykłe rutynowe i sztampowe życie nie jest czymś co daje mi 100% radości. Trwały uraz na psychice spowodowały ciężkie lata studiów i nieprzespane nocy spędzone przy ekranie komputera. Były to czasy kiedy nie zawsze starczało czasu, żeby się umyć a jedynym pożywieniem były napoje energetyczne i kawa. „Idź na architekturę” – mówili. „Będzie fajnie” – mówili.  W rezultacie wraz z moją drugą połówką daliśmy radę przepracować w biurowej rzeczywistości niewiele ponad rok i powiedzieliśmy sobie „dość”. Nasze środki przeznaczone na podróże ledwo starczałyby na dojazd do Sosnowca. Trzeba było dokonać radykalnych zmian!

Chcieliśmy czegoś więcej niż weekendowe wypady do europejskich krajów. Chcieliśmy żyć bardziej. Chcieliśmy zmienić całe nasze życie w podróż i zrobiliśmy to bez zastanowienia.

I tak rozpoczęła się moja wszechpodróż, która trwa i trwać będzie.

Co mogę powiedzieć o sobie? Mam 25 lat i  jestem architektem. I nie przeszkadza mi to, że sprzątałam caravany w Szkocji, ani to że pracowałam w deszczu w kaloszach i o wiele za dużych męskich roboczych ubraniach wodoodpornych. Zdarzała się nawet praca w sympatycznym towarzystwie łopaty, mopa i miotły, którą uwielbiałam. Nie miałam również żadnych obiekcji, gdy podczas hardcorowego budżetowego zwiedzania Azji Centralnej w ciągu 5 tygodni wzięłam prysznic zaledwie 4 razy. Ciepło wspominam także nocleg w namiocie w okolicach Sarajewa przy minusowych temperaturach z ekwipunkiem przygotowanym raczej na temperatury sycylijskie. Dlaczego? Chęć poznawania świata, nowych ludzi i ich tradycji oraz kultury była silniejsza niż wszystkie przeciwieństwa. Jeszcze parę lat temu było to dla mnie nie do pomyślenia, ale gdy zaczyna się żyć naprawdę, wszystkie przeszkody znikają. W końcu ma się życie takie, o jakim zawsze się marzyło.

Nie da rady opisać poczucia wolności jakie daje uwolnienie się od potrzeby posiadania rzeczy materialnych oraz zajmowania wysokiej posady dającej poczucie wyimaginowanej władzy. Nie jest ważne jakim samochodem jeździsz i jakie znaczki znajdują się na Twoich butach i torebkach. Nie są ważne wyreżyserowane sceny popularnych seriali czy głupkowate programy „rozrywkowe”. Gdy zaczynasz żyć życiem prawdziwym inne wartości zaczynają mieć znaczenie. Zaczynasz doceniać nawet olbrzymie sosny pojawiające się pomału wraz z przemierzanymi kilometrami po dłuższym pobycie na terenach pustynnych. Na zawsze zmieniasz spojrzenie na dostęp do bieżącej wody, kanalizacji oraz pełnej lodówki. Słowa zamienione z obcymi osobami mijanymi na drodze, uśmiech zakurzonej  i przybrudzonej buzi 5 latka z bardzo biednego kraju gdy wręczasz mu przywiezioną przez siebie maskotkę. Te wszystkie rzeczy udowadniają, że podróże dają nam coś więcej niż tylko selfie ze znanym na całym świecie zabytkiem lub magnes przywieziony z małego sklepiku na tłocznej uliczce. Prawdziwe podróże zmieniają człowieka. Zmieniają całe jego życie.

Chcesz zacząć przygodę z podróżą? A może podróżowanie jest już Twoim uzależnieniem?

Na moim blogu znajdziesz rzetelne informacje o cudownych krajach z całego świata oraz o tym jak podróżować świadomie z poszanowaniem indywidualności każdego wyjątkowego miejsca na ziemi.  

 Daj się wciągnąć i spraw aby podróże były wszechobecne w Twoim życiu. Świat jest naprawdę piękny. Obiecuje Ci to!

 

O jakich krajach chcę Ci opowiedzieć ?? Spójrz na mapę 🙂